Skip to content

Zdanění výher – jak to je?

Za posledních pár týdnů se nahromadilo mnoho dotazů, které mají stejnou tématiku - zdanění výher z rulety či jiných her. Tento dotaz je už mnohokrát zodpovězen v komentářích a i proto jsem rozhodl udělat shrnutí okolo tématu daní a výher v kasínu, sázkovce nebo pokerové herně.

V České republice je směroplatný zákon 586/1992 o Dani z příjmů fyzických osob. Při zdaňování výher z kasína, loterií, sázek a podobných her se postupuje podle § 10, odst. 3, písmene b).

(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
b) výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.

Z tohoto zákona vyplývá, že výhry ze sázek, které provozuje subjekt, který nemá povolení ke své činnosti na území evropského hospodářského prostoru (členské státy EU + Norsko, Island a Lichtenštejnsko), budou podléhat zdanění.

Výhry ze sázek, které zahraniční společnost provozuje na základě povolení (u nás je to zákon o loteriích a jiných podobných hrách), vydaného v ČR, nebo v některé zemi, která patří do evropského hosp. prostoru, jsou osvobozené od daně z příjmů.

Všechny mnou doporučená kasína (Bet-at-home, Unibet, Casino Euro a Interwetten) jsou držitelem povolení na provoz sázkových her na Maltě. Malta patří do evropské hospodářského prostoru (je členem EU) a proto platí, že podle zákona 586/1992 Sb, § 10, odst. 3, písmene b jsou výhry z těchto kasín osvobozeny od daně z příjmu.

Na Slovensku je určující zákon 595/2003 Zákon o dani z príjmov, § 9, odst. 2, písmene l:

(2) Od dane sú oslobodené aj
l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov a obdobné výhry zo zahraničia,

Tedy i na Slovensku jsou výhry ze zahraničních sázek a loterií osvobozeny od daně z příjmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *