Labouchere

Princip systému Labouchere
Systém Labouchere (někdy se říká škrtací či odškrtávací) je velmi snadný pro pochopení. Základem je libovolně dlouhá řada čísel, které kde následující číslo je vždy o 1 vyšší než předchozí (např. řada 1, 2, 3, 4, 5, 6 ). Výše sázky je vždy součet první a poslední číslice řady. Pokud sázku vyhrajete, tak škrtnete první a poslední číslici řady. Pokud prohrajete přidáte vsazenou částku jako poslední číslo řady.

Tento systém lze opět použít i u jiných her v kasinu, není limitován jen na použití u rulety.

Příklad

 • Napíšeme si na papír řadu 1, 2, 3, 4, 5, 6.
 • První sázka bude tedy 1+6 = 7 žetonů. Prohrajete.
 • Nyní je řada 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Vsadíte tedy 1+7=8. Vyhrajete. Škrtnete první a poslední číslo řady.
 • Nyní je řada 2, 3, 4, 5, 6. Sázka je tedy 2+6=8 žetonů.
 • a tak dále...

Systém Labouchere má tu výhodu, že pokud udržíte počet proher a výher na stejné úrovni, budete vždy v plusu. Na vyrovnanou hru stačí, když vyhrajete pouze jednu hru ze tří.

Další varianty Labouchere systému:
Labouchere na obě barvy - hraje se na obě barvy najednou, ale pro každou barvu máte vlastní řadu. Tento způsob je velmi ziskový, jediným problémem může být trvale vyhrávající barva či série několika nul. Při této variantě nezapomeňte krátit sázky - máte-li vsadit 5 žetonů na černou a 10 žetonů na červenou, tak stačí vsadit 5 žetonů na červenou a černou nechat prázdnou - výhra/prohra je při jakémkoliv  padlém čísle totožná, jen při  padlé nule proděláte o 10 žetonů méně.

Labouchre na tucty - hraje se na 2 tucty, vždy se sází na tucty, co v posledním spinu nepadly (alá Systém 64). V případě výhry se škrtají klasicky první a poslední číslo řady, v případě prohry se prohraná částka z jednoho tuctu zapisuje na konec, ale 2x. Pokud je tedy řada 1, 2, 3 a pohrajete, tak řada následující:1, 2, 3, 4, 4 - za každý tucet musíte napsat jedno číslo.

6 thoughts on “Labouchere

 1. avatarDiloph

  K systému Labouchere na obě barvy - trochu to zkouším na nečisto a není mi jasné když hraju na obě barvy jak mám přípisovat čísla.
  Příklad:
  1) R(ed) 1 2 3 4 5 6 = 7
  B(lack) 1 2 3 4 5 6 = 7
  nevsadím samozřejmě nic, čekám jen co padne za barvu - PADLA ČERVENÁ
  2) R 2 3 4 5 = 7
  B 1 2 3 4 5 6 7 = 8
  točím a padla ČERNÁ
  a teď nevím jak dál

  3) u červené mám škrtnutou jeničku a šestku..
  R 2 3 4 5 ?? (co připíšu? vrátím tam šestku? Nebo už je škrtnutá a vpíšu tedy 7?
  B 2 3 4 5 6 = 8

  Reply
  1. avatarRuleta tipy

   I v případě hry na obě barvy zároveň se stále jedná o systém Labouchere, takže na konec řady vždy připisuješ výšku své předchozí prohry. V tvém případě je to tedy 7 a řada bude vypadat takto: 2 3 4 5 7 a příští sázka na červenou bude 2 + 7 = 9 žetonů.

   Reply
 2. avatarCigi

  Tohle mi taky nebylo jasné, ale spíš, co když si vyškrtam celou jednu řadu, např. bude pořád padat červená takže u ní škrtnu nejdřív 1 a 6 pak 2 a 5 pak 3 a 4 přičemž přidávám čislo k černé která už bude 1,2,3,4,5,6,7,8,9..... ale co když padne červená znova? Vždyť nemam co škrtnout? To si pak mam udělat novou řadu?

  Reply
 3. avatarMart

  stalo se mi,že při škrtání mi zbylo jen jedno číslo.Za kolik potom vsadit?Rozumíš ,jo,měl jsem 3,4,5,po odšktnutí 3 a 5 mi zbylo číslo 4.Dík.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *