Pravidla rulety

Ruleta existuje ve třech základních provedeních - americké, evropské a francouzské. Zároveň se od sebe liší jen minimálně, mají totožná pravidla. Americká ruleta má oproti francouzské a evropské dvě nuly, takže je pro hráče méně výhodná a proto nedoporučuji na ní hrát. Vždyť kasín je na internetu několik tisíc, tak proč si zvolit to, které má tak nevýhodné podmínky pro hráče?

Francouzská a evropská ruleta jsou jednonulové rulety, které se skládají z 36 čísel plus 0. Pravidla mají totožná, jen u francouzských rulet existuje pravidlo LaPartage - pokud padne nula, tak se vrací polovina vsazené částky na barvy, sudá/lichá a vysoká/nízká. Bohužel toto pravidlo mnoho kasín nedodržuje, ale naopak některá uplatňují pravidlo LaPartage u evropské rulety.

Pravidla sázení

Existuje několik typů ruletových sázek seskupených do dvou kategorií: vnitřní a vnější sázky. Každá sázka pokrývá různou sadu čísel a má jinou distribuci.

Evropská ruleta

číslo název popis
1 Přesné Žeton lze vsadit pouze na jednotlivé číslo, včetně nuly (0). Žeton se položí přímo na jednotlivé číslo.
2 Rozdělená sázka Žeton lze vsadit na jakákoliv dvě sousedící čísla, položením na čáru, která je dělí. Pamatujte, že žeton lze položit také na čáru dělící nulu (0) a 1, 2 a 3.
3 Sázka na uličku Sázky na uličku pokrývají tři čísla. Žeton se položí na vnější ohraničující čáru ruletového stolu, vedle odpovídající řady tří čísel. Všimněte si, že sázky na uličku lze umístit také na 0, 1 a 2; dále 0, 2 a 3.
4 Rohová sázka Rohové sázky pokrývají čtyři čísla. Žeton se pokládá na průsečík čtyř čísel. Můžete také vsadit na 0, 1, 2 a 3. Žeton se položí na horní pravou hraniční čáru ruletového stolu, mezi 0 a 3.
6 Sázka na řadu Sázka na řadu pokrývá dvě sázky na uličku, tj. šest různých čísel ve dvou řadách třech čísel. Žeton se položí na nejbližší ohraničující čáru ruletového stolu, kde ji protíná čára oddělující dvě řady.
6 Sázka na sloupec Na krátké straně ruletového stolu, kde jsou tři pole označená "2 ku 1". Sázka položená do jednoho z těchto dvou polí označí všech dvanáct čísel nad ním (kromě 0).
7 Sázka na tucet Sázka vložená na jedno ze tří polí označených "1. 12", "2. 12" nebo "3. 12" označuje dvanáct čísel.
8 Sázky Černá/Červená, Sudá/Lichá a Nízká/Vysoká Sázka položená do jednoho z polí na dlouhé straně stolu pokrývá polovinu čísel ruletového stolu (kromě 0). Každé pole pokrývá 18 čísel.

Tabulka výher

Žeton pokrývá Sázka Výhry
1 číslo Přesné 35 ku 1
2 čísla Rozdělená sázka 17 ku 1
3 čísla Sázka na uličku 11 ku 1
4 čísla Rohová sázka 8 ku 1
6 čísla Sázka na řadu 5 ku 1
12 čísla Sázka na tucet nebo na sloupec 2 ku 1
18 čísel Sázky Černá/Červená, Sudá/Lichá nebo Nízká/Vysoká 1 ku 1

Zkuste si ruletu nanečisto:

Komentáře (12) k článku “Pravidla rulety

 1. avatarApollo

  Jaký je postoj kasín a pravidel na různe strategie sázek , (např. černá/červená ,sudá/lichá... s postupným navyšováním sázek)?

  1. avatarAndrei Ranger

   Pokud máte na mysli zdvojnásobování sázek při prohře v živém kasínu, máte vysoce reálnou šanci, že za vámi přijde ochranka, vysvětlí vám, že kasíno je soukromím majetkem a pokud chcete v kasíně setrvat, měl by jste hrát jinou hru než ruletu - v opačném případě vás požádají o odchod (na což mají ze zákona právo)

   Většinou trvá cca 30min než zjistí, že jedete na nějaký systém, takže do té doby můžete býtrelativně v klidu. U online casin je tento systém nezjistitelný, ale stále se spekuluje, zda v naprogramování online rulety není přidán bezpečnostní prvek proti nejznámějším systémům (jen spekulace)

   Závěrem - systémy nejsou trestné, ale cílem kasina je vydělávat a vy smíte zůstat na soukromé pozemku jen tak dlouho dokud vám to jeho majitelé dovolí...

   1. avatarAdam

    Že by člověka vyvedli je v tomto konkrétním případě hloupost.Není důvod proč by hráč nemohl používat systém zdvojnásobování sázek.Může tak dělat dle libosti ale nakonec vždy narazí na problém tohoto sázecího systému ,skutečnost že je vždy určená maximální částka která lze vsadit.Zdvojnásobovat sázku tedy jde logicky jen po tento limit.

 2. avatarJakub

  Dobry den,
  mohl bych se zeptat jak je to s nulou... kdyz treba padne nula jestli mi to neco udela traba ztratim vsechny vydelane penize nebo tak neco...
  A nebo jak je to s tim kdyz za sebou padne nekolik stejnych cisel nebo nekolikrat stejna barva...
  Dekuji za odpoved.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *