Skip to content

Pravidla rulety

Ruleta existuje ve třech základních provedeních - americké, evropské a francouzské. Zároveň se od sebe liší jen minimálně, mají totožná pravidla. Americká ruleta má oproti francouzské a evropské dvě nuly, takže je pro hráče méně výhodná a proto nedoporučuji na ní hrát. Vždyť kasín je na internetu několik tisíc, tak proč si zvolit to, které má tak nevýhodné podmínky pro hráče?

Francouzská a evropská ruleta jsou jednonulové rulety, které se skládají z 36 čísel plus 0. Pravidla mají totožná, jen u francouzských rulet existuje pravidlo LaPartage - pokud padne nula, tak se vrací polovina vsazené částky na barvy, sudá/lichá a vysoká/nízká. Bohužel toto pravidlo mnoho kasín nedodržuje, ale naopak některá uplatňují pravidlo LaPartage u evropské rulety.

Pravidla sázení

Existuje několik typů ruletových sázek seskupených do dvou kategorií: vnitřní a vnější sázky. Každá sázka pokrývá různou sadu čísel a má jinou distribuci.

Evropská ruleta

číslonázevpopis
1PřesnéŽeton lze vsadit pouze na jednotlivé číslo, včetně nuly (0). Žeton se položí přímo na jednotlivé číslo.
2Rozdělená sázkaŽeton lze vsadit na jakákoliv dvě sousedící čísla, položením na čáru, která je dělí. Pamatujte, že žeton lze položit také na čáru dělící nulu (0) a 1, 2 a 3.
3Sázka na uličkuSázky na uličku pokrývají tři čísla. Žeton se položí na vnější ohraničující čáru ruletového stolu, vedle odpovídající řady tří čísel. Všimněte si, že sázky na uličku lze umístit také na 0, 1 a 2; dále 0, 2 a 3.
4Rohová sázkaRohové sázky pokrývají čtyři čísla. Žeton se pokládá na průsečík čtyř čísel. Můžete také vsadit na 0, 1, 2 a 3. Žeton se položí na horní pravou hraniční čáru ruletového stolu, mezi 0 a 3.
6Sázka na řaduSázka na řadu pokrývá dvě sázky na uličku, tj. šest různých čísel ve dvou řadách třech čísel. Žeton se položí na nejbližší ohraničující čáru ruletového stolu, kde ji protíná čára oddělující dvě řady.
6Sázka na sloupecNa krátké straně ruletového stolu, kde jsou tři pole označená "2 ku 1". Sázka položená do jednoho z těchto dvou polí označí všech dvanáct čísel nad ním (kromě 0).
7Sázka na tucetSázka vložená na jedno ze tří polí označených "1. 12", "2. 12" nebo "3. 12" označuje dvanáct čísel.
8Sázky Černá/Červená, Sudá/Lichá a Nízká/VysokáSázka položená do jednoho z polí na dlouhé straně stolu pokrývá polovinu čísel ruletového stolu (kromě 0). Každé pole pokrývá 18 čísel.

Tabulka výher

Žeton pokrýváSázkaVýhry
1 čísloPřesné35 ku 1
2 číslaRozdělená sázka17 ku 1
3 číslaSázka na uličku11 ku 1
4 číslaRohová sázka8 ku 1
6 číslaSázka na řadu5 ku 1
12 číslaSázka na tucet nebo na sloupec2 ku 1
18 číselSázky Černá/Červená, Sudá/Lichá nebo Nízká/Vysoká1 ku 1

Zkuste si ruletu nanečisto:

15 thoughts on “Pravidla rulety

  1. Apollo

    Jaký je postoj kasín a pravidel na různe strategie sázek , (např. černá/červená ,sudá/lichá... s postupným navyšováním sázek)?

    Reply
    1. Andrei Ranger

      Pokud máte na mysli zdvojnásobování sázek při prohře v živém kasínu, máte vysoce reálnou šanci, že za vámi přijde ochranka, vysvětlí vám, že kasíno je soukromím majetkem a pokud chcete v kasíně setrvat, měl by jste hrát jinou hru než ruletu - v opačném případě vás požádají o odchod (na což mají ze zákona právo)

      Většinou trvá cca 30min než zjistí, že jedete na nějaký systém, takže do té doby můžete býtrelativně v klidu. U online casin je tento systém nezjistitelný, ale stále se spekuluje, zda v naprogramování online rulety není přidán bezpečnostní prvek proti nejznámějším systémům (jen spekulace)

      Závěrem - systémy nejsou trestné, ale cílem kasina je vydělávat a vy smíte zůstat na soukromé pozemku jen tak dlouho dokud vám to jeho majitelé dovolí...

      Reply
      1. Adam

        Že by člověka vyvedli je v tomto konkrétním případě hloupost.Není důvod proč by hráč nemohl používat systém zdvojnásobování sázek.Může tak dělat dle libosti ale nakonec vždy narazí na problém tohoto sázecího systému ,skutečnost že je vždy určená maximální částka která lze vsadit.Zdvojnásobovat sázku tedy jde logicky jen po tento limit.

        Reply
  2. Jakub

    Dobry den,
    mohl bych se zeptat jak je to s nulou... kdyz treba padne nula jestli mi to neco udela traba ztratim vsechny vydelane penize nebo tak neco...
    A nebo jak je to s tim kdyz za sebou padne nekolik stejnych cisel nebo nekolikrat stejna barva...
    Dekuji za odpoved.

    Reply
  3. Kolac

    No Andreii, me z jednoho online casina vyloučili, když sem jim pomoci Martingeila vzal asi 1000 dolacu 😀

    Reply
  4. jan

    Pokud chcete vyhrat v rulete neni na to zadny system. Mate jen vyssi sanci vyhrat nez jouda co hazi zetony od oka. Je ale taky dalsi moznost jak zvysit svoje sance na vyhru. Jdete do kasina kdyz je temer prazdne, nejlepsi je jit na stul sam s dealerem, zadni dalsi zakaznici pokud je moznost. Dalsi pravidlo, sledovat jak spinuje (jsou dva spiny Inside a outside, takze pozor na to jak je sledujete) da se podle toho odvodit pravdepodobnost sekce kam jde dalsi spin. A ted velky pozor!!! Nejdulezitejsi pravidlo!!! Davejte z kazde vyhrane sazky krupierovi tringelt, ono se to nezda, vypada to ze je to hovno, ale ono to muze udelat docela rozdil ve vyplate a kazdy mame radi penize. S pravidelnym davanim tringeltu krupierovi je velka sance ze nebude menit spiny a cisla a sekce se budou opakovat, budou lehce citelne dalsi spiny.
    PS: pokud nekdo chcete komentovat at si svoje moudra necham pro sebe a bla, bla, bla, zdrzte se. Tohle jsou podlozena fakta, jelikoz jako krupier pracuju. A tady v Birminghamu, UK, kdyz dobre spinujeme s dobryma zakaznikama mame celkem slusny bonus v podobe tringeltu, za dalsi, zakaznik nedava tringelty a chova se jak prase, tak at si zkusi sledovat spin, kulicka bude skakat sem a tam a nenajde jediny vzor ktery sledovat. Cau a good luck.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *